Cakaj: Lufta e madhe e Jasharajve gurë-themeli i Kosovës së lirë!

0
SHPERNDARJE
15
PAMJE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka kujtuar shënimin e 22-vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

Përmes një shkrimi në Facebook, Cakaj ka thënë se shënimi i ditëve të Epopesë së UÇK-së është shumë më shumë sesa ruajtja e kujtimit të fortë e më tepër se përulja e thellë për familjen, që ra për të ngritur një popull të tërë.

Ai theksoi se kujtimi i familjes Jashari është lartësim i krejt asaj që përfaqëson në vetvete UÇK-ja: vlerën e lirisë përtej jetës, dashurisë për kombin përmbi familjen dhe sakrificën e pamatshme për idealin sublim për çlirimin e Kosovës!

“Lufta e madhe e sakrifica e pashembullt e 5, 6 e 7 marsit 1998, në Prekaz, janë gurë-themeli i Kosovës së lirë e pikëbashkim i kombit shqiptar në përgjithësi.”- përmbylli Cakaj postimin e tij.

Të ngjajshme Postime

Postimi tjetër

Hyni në llogarinë tuaj më poshtë

Plotësoni formularët më poshtë për t'u regjistruar

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.